Dini Evlenme Teklifi Sözleri

Bu sayfada sizler için derlediğimiz; en güzel dini-islami evlenme teklifi sözleri yer almaktadır.

Dini Evlenme Teklifi Sözleri

Çok üşümüştün, "elimi tut ısınırsın" demiştim. "Günah" demiştin, bir daha sevmiştim seni o zaman. Bir ömür boyu korkusuzca elimi tutmak, beraber hacca gitmek, helalim olmak için; benimle evlenir misin?

Seni dilimden yüreğime düşürene hamd olsun. Benimle evlenir misin?

Diyorum ki yar; ellerimi tutan ellerin Cennete götüren rehberim olsun. Benimle Evlenir misin?

İsterim ki hafız olsun eşim. O ezberden okusun, ben Kur'an'dan takip edeyim. Benimle evlenir misin?

Ve sonra sen çıktın karşıma. Allah'ın "bana bak sana ne yazdım" deme şekliydin. Sevdim sevindim. Cennetim olur musun?

Sevmek bu kadar güzelse kim bilir sevmeyi yaratan ne kadar güzeldir. Benimle bir ömür aynı yastığa başkoymak helalim olmak için; benimle evlenir misin?

Dini Evlenme Teklifi Sözleri Devam Ediyor

Mevlana'nın eşine yazdığı şiirden esinlenerek...

Sen benim; Yaradan’dan ötürü yaradılanı sevişim, Bir adım gelene on adım gidişimsin.Ve herkesi olduğu gibi kabul edişimsin. Benimle evlenir misin?

Sen benim; yalandan ve sahteden kaçışım, Riyadan bıkışım, gerçeği arayışımsın Ve nihayet doğrunun tadına varışımsın. Benimle evlenir misin?

Sen benim; haksızlığa ve zulme baş kaldırışım, Mazluma kucak açışım, zalime düşmanca bakışımsın Ve mağdurdan yana tavır alışımsın. Benimle evlenir misin?

Sen benim; bugünüme şükür ve yarınıma dua edişim, Azla yetinişim, çoğa göz dikmeyişimsin Ve kapanmayan avuç içimsin. Benimle evlenir misin?

Sen benim; hayat ve kaderle inatlaşmam, Ekmek için kavgam, bitmek tükenmek bilmeyen davamsın Ve zorluklara karşı yılmayışımsın. Benimle evlenir misin?

Sen benim; menfaate ve çıkara tepkim, Almak için verene öfkem, ille de karşılık bekleyene lanetimsin Ve alayına isyan edişimsin. Benimle evlenir misin?

Sen benim; ahlaksızlık ve yozlaşmayla mücadelem, Para için kendini satana küfredişim, başkalaşana verip veriştirişimsin Ve eskiyi özleyişimsin. Benimle evlenir misin?

Sen benim; duygusal yaradılışım, En ufak şeyi kafaya takışım, kolay unutamayışımsın Ve bundan bir türlü sıyrılamayışımsın. Benimle evlenir misin?

Sen benim; sonsuz sadakatim, Merhametim, hissiyatim, şefkatimsin Ve aman diyene yüz çevirmeyişimsin. Benimle evlenir misin?

Sen benim; her şeye rağmenim, Asla pes etmeyişim, başımı öne eğmeyişimsin Ve ümidimi yitirmeyişimsin. Benimle evlenir misin?

Sen benim; yaşama ülküm, Namusa olan düşkünlüğüm, namussuzluğa küskünlüğümsün Ve gururum, onurumla olan bütünlüğümsün. Benimle evlenir misin?

Sen benim; karakterim ve kişiliğim, Objektif fikrim, subjektif hissimsin Ve hayata bakışımsın. Benimle evlenir misin?
Pin It

0 yorum:

Yorum Gönder